Recenze: Anna Godbersenová - Luxus

8. července 2013 v 12:06 | Deva |  Recenze
Autor: Anna Godbersenová
Název: Luxus (#1)
Série: Luxus
Originální název: The luxe
Počet stran: 304
Nakladatelství: BBart
Rok vydání: 2011

Hodnocení obálky: 5/5

Anotace:
Život v přepychu. Půvabné dívky v krásných šatech, které se baví až do svítání na večírcích, neodolatelní mladíci s prohnaným úsměvem a nebezpečnými úmysly. Drobné lži, temná tajemství a skandální vztahy. Takový je Manhattan v roce 1899…


Taková kratší recenze

První dojmy:
Kniha mě zaujala především svojí nádhernou obálkou. Poté jsem zjistila, že autorka je zároveň autorkou Gossip girl. Anotaci má velmi krátkou a skoro vůbec nic o ději, ale přesto jsem se rozhodla, že si jí přečtu. Teď vím, že jsem chybu neudělala.

Moje recenze (neobsahuje spoilery) :
New York, 19.století. Nádherné šaty, plesy, projížďky kočárem, manhattanská smetánka a vše co k této době patřilo. To pozitivní. Bohužel i v této době se najde spousty přetvářky, lží a nenávistí. To vše v téhle knize můžeme nalézt. Celý příběh vlastně začíná pohřbem a postupně se vlastně dostáváme k tomu, co se všechno stalo pár dní před tím. Autorka napsala knihu velmi jednoduše, čtivě a svěže, takže se mi kniha četla úplně sama.
Můžu Vám zaručit že se rozhodně nudit nebudete.Postavy jsou promyšlené do posledního detailu. Jsou zde velmi dobře propojené vztahy, za chvilku se už budete orientovat kdo, co, s kým. Velmi dobře vykreslená historická atmosféra. I pár chvilek, u kterých se pousmějete.
Doufám, že se brzy dostanu k druhému dílu.

Jednoduché, oddechové čtení.
Moje hodnocení:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama