Recenze - Líbání zakázáno

21. července 2013 v 20:09 | Deva |  Recenze
Autor: Nači Júki
Název: Líbání zakázáno
Originální název: Kiss me host-gumi
Počet stran: 183
Díl: První
Nakladatelství: Zoner Press
Rok vydání: 2012

Hodnocení obálky: 3,5/5

Možno ke koupi ZDE


Recenze:
Jedna z posledních vydaných mang od Zoner press je Líbání zakázáno. Tu má na svědomí Nači Júki (Nachi Yuuki). První díl vyšel již od roku 2012. Kniha v originále nese název Kiss me host-gumi a u nás zatím vyšly dva díly. V tomto prvním dílu je navíc One-shot, který se jmenuje Případ ztracených trenek.

Jak a proč?
Tuhle knížku jsem si koupila nedávno. Pustily mě dřív z práce, a protože se mi nechtělo domů, zašla jsem se podívat do knihkupectví. Chtěla jsem si udělat radost a koupila jsem si mangu. Rozhodovala jsem se mezi Fly high! a Líbání zakázáno. Nakonec zvítězil ten bishík na obálce.

naše copatá hrdinka

O autorce
Yuuki Nachi je japonská mangaka. K dalším jejím mangám patří Boku wa ookami a Boku no uchi ni oide. Ve všech případech jde o mangu pro mladé dívky ze školního prostředí. Ani u jedné nechybí romantika a trocha vtipu.

Postavy
Hlavní hrdinkou je patnáctiletá Mako Anzai. Tahle holčina mi byla hned ze začátku sympatická, jak tam se všemi hned zametla. Když jsem myslela, že se už poddala jeho kouzlu, opět ho něčím odrazila. Upřímně, doufala jsem, že to udělá, a nezměkne hned po prvním pěkném slovíčku. Dále pak Klub kavalírů. Zatím žádný z členů mi tam nevadí. Uvidíme, jestli se někdo doklube v druhém díle.

Dějová linie
Povinný předmět, který je jednou týdně - trávit čas s krasavcema ze školy.
Mako Anzai je 15 let. Právě se s rodiči přestěhovala do Tokia a nastoupila zde na místní školu. Z této školy byla nadšená a také zde chtěla najít svojí "pravou lásku." Záhy však zjistila, že škola je plná dívčích (vždy skvěle upravených a dokonale namalovaných) studentů a největší "atrakcí" školy je Klub kavalírů. Ještě před zahájením školy, se Mako snažila vypadat jako místní studentky, se jí omylem podařilo znehodnotit jeden z plakátů člena kavalírů. Nakonec se zjistí, že to udělala Mako a za trest musí vypomáhat klubu.

tak to je on, jeho typický pruhovaný oblek ;)

Gou, hlavní kavalír klubu, je vysoký, blonďatý a nosí jedině pruhované obleky. Další členové byli pečlivě vybíráni, musí být milý a laskavý k děvčatům. Zní to všechno dobře, avšak i tento klub má svá pravidla a to, že když si kavalír cokoliv začne s jednou ze studentek, hrozí mu ihned vyhazov ze školy. Mako se klub absolutně nelíbí. Podle ní, jenom kluci z klubu zamotávají dívkám hlavy a s láskou to nemá nic společného. A už vůbec se jí nelíbí, že by měla mít s tímto klubem něco společného. (Scéna, kde Mako předstírá pláč, Gou se jí snaží uklidnit a nakonec se ukáže, že to na něj jenom hrála - moje oblíbená).

Všichni členové vidí, jak s nimi zametá, a tak Gou uzavře s členy klubu sázku - Kdo si první podmaní její srdce, tomu předá svůj trůn. Po Mačině menší ztropené scéně, kdy se snaží dívkám ukázat, že členové klubu si s nimi jenom zahrávají, se za ní vydá Gou. Po krátkém rozhovoru jí nakonec Gou políbí… Jenže v místnosti nebyly sami…Konečné slovo
Nepřipomíná Vám to něco? Klub kavalírů? Krásní bohatí chlapci? Mě to teda v mnoha věcech připomínalo Ouran high school host club. V myšlence klubu plném krasavců jako takovém asi nejvíce. Ze začátku jsem si myslela, že to bude pouhá parodie na Ouran. Ale manga po krátké době dostávala úplně jiný děj a o něco zajímavější. Asi jediné co se mi tam nelíbilo, postrádala jsem originalitu. Klub krásných chlapců už tu jednou byl, ale jinak nemám co vyčíst. Manga je krásně nakreslená. A v místech, kde Mako zametávala s členy klubu jsem se opravdu bavila. Manga se četla jednoduše a nikde se nezasekla. Jednoduchý plynulý oddechový příběh. A co se týče Případu ztracených trenek, přiznám se, nedočetla jsem to celé, jen vím, že to skončilo dobře. ;)


Celkové hodnocení:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Deny el Infian Deny el Infian | E-mail | Web | 4. srpna 2013 v 12:56 | Reagovat

Na tuhle mangu jsem už párkrát v knihkupectví koukala, ale nikdy mě nijak zvlášť nezaujala, ovšem teď o ní možná pouvažuju :)

2 remedy-books remedy-books | Web | 11. září 2013 v 17:20 | Reagovat

[1]: Jdi do ní :) je fakt dobrá, nečekala jsem to :D :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama