Recenze: Gabriella Poole - Temná akademie: Vyvolení

6. listopadu 2013 v 18:28 | Deva |  Recenze

Autor: Gabriella Poole
Název: Temná akademie - Vyvolení (#1)
Série: Temná akademie / Darke academy
Originální název: Darke academy - Secret lives
Počet stran: 255
Díl: První
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2012
Žánr: Fantasy

Hodnocení obálky: 3/5


Recenze:
První díl napínavé tajemné série od Gabrielly Poole. U nás vyšli již tři díly. První díl nese název Vyvolení, druhý Spoutaní a třetí Rozpolcení. U čtvrtého dílu čekáme na jeho přeložení.

Jak a proč?
Můj druhý recenzní výtisk od Fragmentu. Na tuto knihu jsem měla spadeno už déle, tak jsem neváhala a zažádala o něj. Rozhodně jsem neprohloupila. Naopak, kniha mě velice mile překvapila.

O autorce
Gabriella Poole se narodila v Glasgow. Vyzkoušela si snad všechny možné práce - uvaděčka v divadle, obchodní asistentka, moderátorka v rádiu nebo barmanka. Až když se přestěhovala na Barbados, začala zde psát profesionálně. Nejznámější její dílo je série Temná akademie.


Postavy
Co se týče postav, autorka popsala všechny studenty akademie jako téměř dokonalý lidi. Všichni pomalu nadpozemsky krásní, až to nebylo hezký. Pro mě jako průměrného člověka. Střetávají se zde různé národnosti, autorka zvládla všechny hravě popsat a hlavní hrdinku samozřejmě i vnitřní charakteristikou.

Dějová linie:

Příběh tajemné školy, tajemných studentů a jedné stipendistky - tentokrát trochu jinak.

Příběh začíná jako v každé knize, ve které hraje hlavní roli škola - příjezd nového studenta. Tedy studentky. Cassie Bellová dostala stipendium na Darkovu akademii pro studenty s velice bohatými rodičemi. Bylo hned tedy jasné, že mezi zbohatlými studenty moc nezapadne. A taky že ne. Naštěstí se ji hned ujala její spolubydlící. Už v prvních dnech se taky začala seznamovat se skupinkou studentů, kteří si říkají Vyvolení. Cassie se hned na Vyvolených něco nezdálo. Klidně odcházely uprostřed hodin a učitel je ani neměl právo zastavit. (Přeci jenom jsou důležitější, než někteří učitelé zde).

Mezi ně patří tajemný ind Ranjit, naprosto dokonalá (mrcha) Kateřina nebo Richard, který má na Cassie hned od začátku zálusk. A všichni mají jedno společné tajemství. Tajemství týkající se loňského záhadného zmizení jedné studentky, která byla shodou okolností sestra, druhého stipendisty na škole - Jakea.

Spolu s ním a její spolubydlící Isabellou, se rozhodnou, že zjistí co se za tímto vším děje. Dokonce obě dívky dostanou pozvání mezi Vyvolení, ale místo je pouze jedno…
Cassie si brzy všimne, že jedna spolubydlící z členek Vyvolených už týden nepřišla na výuku. Cassie to nedá spát a uprostřed noci, na vlastní pěst, jde zjistit, co se vlastně s ní děje. Možná tam ale neměla chodit…

Proč Paříž? Zde se děj odehrává :)

Konečné slovo
Bylo to originální. To se musí nechat. Jak jsem to tak četla, tak jsem stále čekala, jestli se z toho vyklube nějaká upířina, a ono nic. To mě velice potěšilo. Četlo se to velice dobře. Bylo to hodně napínavé a musím přiznat, že jsem se opravdu místy i sama bála. Konec byl velice pěkný. No pěkný jak pro koho. Rozhodně ne pro Cassie, ale pro mě jako čtenáře určitě. Jednoduchý ale zároveň napínavý konec. Uvidíme jak se s tím Cassie vypořádá…


Celkové hodnocení:Tímto bych chtěla poděkovat nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cher Cher | Web | 6. listopadu 2013 v 18:38 | Reagovat

Přečetla jsem si něco z toho děje, vypadá to na velmi zajímavou knihu, zkusím se po ní podívat v knihovně :-)

2 Deva Deva | 6. listopadu 2013 v 19:02 | Reagovat

Jo, určitě jdi do ní :D :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama