Recenze: Kateřina Petrusová - S hlavou v oblacích (pejru)

14. prosince 2013 v 12:31 | Deva |  Recenze

Autor: Kateřina Petrusová
Název: S hlavou v oblacích pejru
Originální název: -
Počet stran: 119
Díl: První
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2013
Žánr: Romantika

Hodnocení obálky: 4,5/5


Recenze:
Jedna kniha z pera české autorky Kateřiny Petrusové.

Jak a proč?
Knihu jsem si opět vyžádala jako recenzní výtisk od Fragmentu. Kniha má velice povedenou obálku. A konečně jsem se dostala k české autorce a Kateřina rozhodně nezklamala.

O autorce:
Své první povídky Kateřina začala psát už ve čtrnácti letech. O tři roky později se zúčastnila literárních soutěží. Poté psaní zanechala. Dokud nenarazila na pár stejně nadšených pisatelek. Tentokrát už toho nenechala a vyklubala se z toho její prvotina - Nebezpečná láska. Kateřina letos oslavila své 31. narozeniny a současné době žije v Pardubicích se svým manželem a dvěma dcerami.

Postavy:
Markéta Mrázová je typická Pražačka. Chvílemi se chová jako nedorostlý spratek, bývá sprostá a má tendenci dávat lidem (vtipné ale výstižné) přezdívky. Pracuje jako kreativní ředitelka v reklamní agentuře. Pavel je typický "vidlák" žijící na vesnici v Jižních Čechách. Postupně se však ukáže, že to není jen "obyčejný vidlák"…

Dějová linie:

"Proč bych to jako měla přijmout?" "Naučím vás létat."

Markéta Mrázová je na cestě na firemní párty. Cestou se jí do cesty postaví kůň. Ano, kůň. Bohužel zvíře se nemělo k uhnutí, a tak Markéta musela auto strhnout na stranu. Naštěstí se jí nic nestalo, ale potřebovala pomoct vytáhnout auto z příkopu. Pěšky se jí však nechtělo, neboť nevěděla, jak daleko je další vesnice. Tak tedy zkusila, jestli by jí ten kůň, který tam jen tak mimochodem pořád stál jako by se nechumelilo, dopravil do nejbližší vesnice.

Kůň si to zamířil rovnou domů. Po nedaleké cestě se octila na statku, na kterém zrovna stáli tři chlápci. Markéta je tedy požádala, jestli by jí jeden z urostlých chlapíků pomoci vytáhnout jejího broučka z příkopu. Nakonec jeden z chlapů vstal (dala mu přezdívku Marvin) a pomocí auta jí ho pomohl vytáhnout. Jenže auto bylo trochu poškozené a tak ho odvezl k blízkému opraváři. Jenže ten odmítal v pátek navečer už nic dělat, protože mu to jeho manželka zakázala (nikdy nedodržoval pracovní dobu). A jelikož do této díry světa jezdí autobusy tak třikrát týdně a žádný taxík není ochotný sem jet, nezbylo Markétě nic jiného než strávit víkend na statku. To však netušila, jak moc se jí za jeden víkend může změnit život…Konečné slovo:
Je to taková červená knihovna pro teenagery. Romantika na začátku, uprostřed nějaké úskalí a nakonec happy end. Musím říct, že jsem se u knihy skvěle bavila. Markéta mi byla sympatická už od začátku. Nakonec ani Pavel nebyl špatný a zachoval se tak, jak by se málokterý chlap zachoval. Ke konci jsem měla chuť Markétu už opravdu kopnout, za to její chování. Neplatí o momentě, kdy mu ukradla kočku ze statku. To bych asi udělala taky. Bylo zde mnoho scén, u kterých jsem se bavila. Příběh plynne, nikde žádný zádrhely. Pěkný konec, možná předvídatelný, ale povedl se. Akorát mi tam chybělo to typické klišé, vyznání lásky. To jsem tam bohužel postrádala.

Pěkný vtipný romantický příběh. Neváhajte číst.

Celkové hodnocení:Tímto bych chtěla poděkovat nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výstiku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama