1) Zoner press - 1.ČÁST

8. února 2014 v 12:29 | Deva |  Manga v ČR
Zoner press
Vydává zejména knihy o grafice, programování, fotografiích, webdesignu ale i o kreslení, sem tam nějaké fantasy a hlavně, tedy pro nás, mangu. Ceny mang u Zoneru jsou velice příjemné a pohybují se mezi 130-190 kč. Cože je velice úžasné, ve srovnání například s nakladatelství Hanami se ceny pohybují mezi 220-308 kč. Mezi nejznámější patří Gravitation, Dveře chaosu, Ve služkbch nuly a spousty dalších krásných mang.

Zoner press bude na dvě části, protože má těch mang asi nejvíce.
Začneme od těch nejstarších vydaných:

I) DVEŘE CHAOSU


Název: Dveře chaosu
Originální název: Doors of chaos
Autor: Ryoko Mitsuki
Typ: manga
Počet dílů: 3 Ukončeno: ne
Žánr: fantasy, romantika, nadpřirozeno
Anotace:
Jen dvojčata Clarissa a Mizerie ovládají čtvero Dveří, které chrání svět před pádem do chaosu. Když jejich strážce Rikhter unese Clarissu, oslabí tak Dveře chaosu, skrze které do světa začnou proudit démoni a hrozí, že zničí celé království. Najde Mizeria svoji sestru včas, aby mohla dveře uzavřít a obnovit tak ve světě řád?
Ukázku můžete najít zde - 1.Díl, 2.Díl a 3.Díl
Komentář: Vlastním všechny 3 díly a musím říct, že je to opravdu moc pěkně nakreslená manga. Děj mě hned pohltil. Hodně mě mrzí, že je neukončena.


II) TEMNÉ METRO
Název: Temné metro
Originální název: Dark metro
Autor: Tokyo Callen
Typ: manga
Počet dílů: 3 Ukončeno: ano
Žánr: horor, drama, nadpřirozeno
Anotace:
To, co se nachází pod systémem Tokijského metra, je děsivější, než jste si kdy dokázali představit…
Hluboko pod Tokiem leží hranice mezi naším světem a zemí mrtvých - po níž vás bude provázet tajemný mladík jménem Seiya. V této sbírce hrůzostrašných povídek sledujte spletité příběhy o smrti a prokletích tohoto strašlivého podsvětí, kde nevinné mládí padá za oběť duchům, číhajícím v podzemí Tokia.
Ukázka z prvního dílu: ZDE

III) UPÍŘÍ POLIBKY

+

Název: Upíří polibky - Pokrevní příbuzní
Originální název: Vampire kisses - Blood relatives
Autor: Ellen Schreiber
Typ: komiks
Počet dílů: 3+1
Žánr: upíř, romantika
Anotace:
Úplně poslední věc, kterou Raven a její upíří přítel Alexander potřebují, je další překážka v jejich nočním vztahu - ale na obzoru se vznáší velký problém, když Raven s Alexandrem objeví čtyři čerstvě vykopané hroby s prázdnými rakvemi uvnitř. Když se na liduprázdném Dullsvillském hřbitově usadí parta upírů, Alexander zjistí, že tuhle nesourodou bandu vede jeho vlastní upíří bratranec, Claude Sterling. Šokující zjištění! Claude a jeho děsivá parta pro pár představuje jen další problémy, zvlášť když je Raven potká za denního světla na úplně posledním místě, které by ji napadlo. Co by mohl Claude a jeho vetřelci chtít - nebo hledat - v Dullsville?
Komentář: Hřbitovní hrátky je volně navazující díl na Pokrevní příbuzní. Tento komiks byl také námětem pro triologii Upíří polibky, které Zoner press také vydal.
Ukázka z prvního dílu Pokrevních příbuzných: ZDE

IV) PADLÝ MĚSÍC


Název: Padlý měsíc
Originální název: Daten no tsuki
Autor: Toi Hasumi
Typ: manga
Počet dílů: 1 Ukončeno: ano
Žánr: shounen-ai, romantika, mysteriózní
Anotace:
Anděl ztratí své místo v Edenu a nalezne tajemného, ale nebezpečného nového patrona… Chudý malíř dokončí portrét ženy, aniž by mu někdo stál modelem… Dva lovci odměn čelí záhadným nočním démonům…
Komentář: Několik shounen-ai příběhů v jedné manze.
Ukázka: ZDE

V) GRAVITATION

Název: Gravitation - Přitažlivost
Originální název: Gravitation
Autor: Maki Murakami
Typ: manga
Počet dílů: 12 Ukončeno: ano
Žánr: shounen-ai, komedie, drama
Anotace:
Šuiči Šindó se chce stát rockovou hvězdou, ale chybí mu zkušenosti, talent i skupina. Dá se dohromady s charismatickým kytaristou a s ním se přihlásí do soutěže talentů, aby celému světu ukázal, že v jeho textech dřímá skrytá genialita. Vzápětí se však setkává s Eiri Yukim, který s jeho amatérskými verši nemá slitování a sebevědomí mladého hudebníka nekompromisně sráží. Šuiči jeho kritiku nedokáže pustit z hlavy a rozhodne se proto zjistit, co je vlastně Yuki zač. Jejich osudy se začínají nezvratně proplétat. Síla podobná gravitaci je váže k sobě a oni jí nedokáží vzdorovat.
Komentář: První moje shounen-ai manga. Tato manga je prostě skvělá a občas se u ní i dost nasmějete.
Ukázky: 1.díl

Pokračování příště!

Chci zde také zmínit další dva komiksy a to Podivuhodný případ Benjamina Buttona a Válečníci.A těchto komiksem se můžete víc dozvědět zde: Benjamin Button Válečníci

Anotace výpůjčeny u www.zonerpress.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama