1) Zoner press - 2.ČÁST

10. února 2014 v 19:04 | Deva |  Manga v ČR
VI) PŘÍPADY KJÓKO KARASUMY
Název: Případy Kjóko Karasumy
Originální název: Karasuma Kjóko no džikenbo
Autor: píše: Óodži Hiroi, kreslí Júsuke Kozaki
Typ: manga
Počet dílů: u nás zatím 5, v Japonsku 10 Ukončeno: ne
Žánr: akční, fantasy, démoni, detektivní
Anotace:
Kjóko Karasuma je geniální 16letá dívka - a detektiv speciálního policejního oddělení Asakusy, dokonale ovládající bojové umění i obrovitou pistoli. Její poněkud nezvyklé případy se týkají postav známých běžnému Japonci jen z mýtů a legend.

Existence "odlišných" je v Tokiu roku 2050 nežádoucí, a proto je také v politickém zájmu ji utajit. Příběh plný akce i detektivních záhad.


VII) SPIRÁLA
Název: Spirála
Originální název: Uzumaki
Autor: Džunži Itó
Typ: manga
Počet dílů: 3 Ukočeno: ano
Žánr: horor, drama
Anotace:
Spirály. Člověk je v běžném životě ani nevnímá. Každý den je podvědomě vidíme všude kolem sebe a jsou jen dalším z mnoha tvarů. Tvoří jen další drobnou součást života... Ale jen do okamžiku, než začne jít o život! Kirie Goši o tom ví své. Její domov totiž zachvátila podivná posedlost těmito magickými tvary. Poklidná atmosféra přímořského městečka mizí, lidé začínají šílet a první oběti na sebe nedávají dlouho čekat. Hysterie narůstá a spirály útočí. Podaří se Kirii přežít v prokletém městě?
Komentář: Hororový mangy nečtu, protože jsem pěknej posera, tak vám bohužel nemůžu říct jaká tato manga je...

VIII) HETALIE

Název: Hetalie: Mocnosti osy
Originální název: Hetalia: Axis power
Autor: Hidekaz Himaruya
Typ: manga
Počet dílů: 3 Ukončeno: ne
Žánr: komedie, historický
Anotace:
Představte si historii, v níž by každá země byla krásný mladík, oplývající typickými národními stereotypy, a v této podobě prožívala zásadní historické události. Hlavním hrdinou je naprosto neschopný "Itálie". Ale rozhodně není sám. Na straně Osy se setkáte také s pedantským Německem a rezervovaným Japonskem, na straně spojenců pak s naivní Amerikou, věčně flirtující Francií, roztomilým, ale krutým Ruskem, konzervativní Anglií a 4000 let starou Čínou.
Komentář: Vím, že existuje spousty fanoušků této mangy a celkově Hetalie. Já k ním však nepatřím, protože mě tato manga příliš nezaujala. A ted mě všichni ukamenujte...

IX) KATEGORIE: STVŮRY

Název: Kategorie: Stvůry
Originální název: Kategory: Freaks; Kategori: Furikusu
Autor: Ashika Sakura
Typ: manga
Počet dílů: 4 Ukončeno: ano
Žánr: nadpřirozeno, detektivní
Anotace:
Nadpřirozené jevy a podivné události nejsou pro Asagiho Nanamiho a jeho spolupracovníky z Výzkumu nadpřirozených jevů žádný problém. Výskyt stvůr narůstá a tak musí Asagi a jeho kolegové - Naoki, Tokiko a Mahime - pomáhat při řešení několika důležitých případů. Stvůry jsou bytosti, které dokáží ovládnout lidi a parazitovat na jejich slabostech. Ani Asagi a jeho parta však nejsou obyčejní lidé - každý z nich je vybaven speciální schopností k potírání stvůr. Buďte svědky jejich paranormálních dobrodružství!
Komentář: Tak tahle manga mě opravdu bavila :)) Ukázka

X) KAŽDÁ JSME JINÁ


Název: Každá jsme jiná
Originální název: Kanojoiro no Kanojo, Unordinary life
Autor: Aoi; kresba: Jukari Jašiky
Typ: manga
Počet dílů: 3 Ukončeno: ano
Žánr: ze života,romance, sport, drama
Anotace:
Začínající módní návrhářka Maju, kterou právě opustil přítel, hledá nové bydlení. Těsně po nastěhování do nového domu ji vyděsí neznámá dívka, když proráží díru do zdi jejího pokoje. Neznámou je Juka, která se věnuje bojovému sportu MMA a jednou s sebou Maju vezme na zápas. Maju je zápasem, který Juka vyhrává, uchvácena a společné bydlení s Jukou se jí najednou začíná líbit…
Komentář: Velice podobné Naně, příběh ze života. Ukázka
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama