1) Zoner press - 3.ČÁST

27. února 2014 v 16:27 | Deva |  Manga v ČR
Tak a máme tu třetí a poslední část od Zoner pressu.

XI) VE SLUŽBÁCH NULY


Název: Ve službách nuly
Originální název: Zero no tsukaima
Autor: Nana Močizuki
Typ: manga
Počet dílů: 7 Ukončeno: ne
Žánr: fantasy, školní prostředí, dobrodružné, romantika
Anotace:
Když jste studentkou na kouzelnické akademii, ale přitom nezvládnete pořádně dokončit jediné kouzlo, nežije se vám zrovna nejlíp. Zvlášť pokud se vám při kouzelném rituálu místo magického tvora povede přivolat kluka z podivné dimenze jménem Japonsko. To si přece zaslouží trochu soucitu, ne? Jenže na druhou stranu… když jste obyčejným středoškolákem, který je zničehonic zavlečen do fantasy světa, kde vás kapesní verze dominy nutí prát své prádlo a chová se k vám jako k čoklovi, se soucitem vůči ní to asi nebude moc horké… Společné působení na Tristainské kouzelnické akademii tak pro hlavní hrdiny rozhodně nebude procházkou růžovým sadem. Sledujte dobrodružství ze světa čar a kouzel, která dívky naučí, že bič není nejlepším nástrojem k získání klučičího srdce, a kluky pro změnu to, že dívku s bičem není radno dráždit.
Komentář: Na ukázku z mangy se můžete podívat ZDE


XII) LABYRINT

Název: Labyrint
Originální název: Maze
Autor: Suou Kozuki
Typ: manga
Počet dílů: 1 Ukončeno: ano
Žánr: mysteriózní
Anotace:
Do labyrintu iluzí a skutečností se může propadnout kdokoliv z vás. A jen vy sami zase dokážete posoudit, co je pravda a co jen pouhopouhý sen. V manze Labyrint na vás čeká šestice příběhů hrdinů ztracených v hrůzostrašném bludišti.Jen na vás bude záležet, jaký osud je nakonec potká…
Je život Asuky skutečný, nebo je to jen Satorův sen a představy? Jak daleko je stárnoucí královna krásy ochotná zajít, aby znovu získala ztracené mládí? Lhát se nemá. Ale je možné říkat vždycky pravdu? Co se stane, když se člověk nedokáže rozhodnout a nechá své volby na někom jiném. Jsou vaše vzpomínky skutečně jenom vaše? Čím člověk zaplatí za deset let absolutního štěstí? A kdo je tajemná dívka s různobarevnýma očima?

Komentář: Ukázka

XIII) POLIBEK KATANY

Název: Polibek katany
Originální název: Tsuki no toiki
Autor: Rinko Ueda
Typ: manga
Počet dílů: 1 Ukončeno: ano (volné pokračování existuje pod názvem Tsuki no Shippo)
Žánr: romantika, drama, historický, dobrodružný
Anotace:
Romantická šódžó manga odehrávající se v Japonsku, ve druhé polovině 16. století. Feudální páni mezi sebou bojují o nadvládu nad zemí a éra nindžů a samurajů je v plném rozpuku. Mladinkou Kaguju to však příliš netrápí. Ze své minulosti si nepamatuje ani jedinou věc a od doby, kdy ji nalezli v bambusovém háji se zády rozseknutými katanou, se v místním nevěstinci stará o děti prostitutek. Tam také jednoho dne potkává Hanzóa, pravidelného zákazníka nevěstince a pohledného válečníka klanu Tokugawů, a její život se začíná obracet vzhůru nohama. Hanzó, kterého dívka zaujme, si ji vyžádá jako společnici a také Kaguju to k hezkému mladíkovi silně přitahuje. Mohlo by se zdát, že románek je na spadnutí, ale pak se o slovo začnou hlásit ztracené vzpomínky...
Komentář: Jedna z mých nejoblíbenějších mang od Zoneru. Ukázku můžete vidět ZDE.

XIV) FLY HIGH!

Název: Fly high! Leť výš!
Originální název: Fly high!
Autor: Nacumi Óči
Typ: manga
Počet dílů: 3 Ukončeno: ano
Žánr: drama, školní prostředí, romantika, komedie
Anotace:
Meru od svých pěti let vyrůstala jako kluk - v odlehlých horách, kde z ní její otec vychovával silného a hbitého bojovníka. Ve dvanácti letech se Meru vrací k matce a má nastoupit do nové školy. Aby nevystrašila spolužáky a získala si nějaké přátele, na máminu radu chce svoje schopnosti držet v tajnosti. A všechno se zdá být skvělé, jenže pak se na scéně objeví partička druháků, které terorizuje celou školu. Z čiré zlomyslnosti zničí školní zahradu a tím ublíží Meruině kamarádce Čijo. Co je moc, to je moc! Ohledy stranou, Meru se pouští do boje o nadvládu nad školou!
Komentář: Opět ukázka.

XV) HAL

Název: Hal
Originální název: Hal
Autor: Aoi Makino
Typ: manga
Počet dílů: 1 Ukončeno: ano
Žánr: nadpřirozeno, psychologické, drama
Anotace:
Krásná tvář, výborná studentka, vždy perfektní výkon. Až do chvíle, kdy se najde někdo, kdo ji předstihne. Před dokonalou Šizukou se jednoho dne objeví anděl smrti Hal! Zažehne temná síla, kterou Šizuce nabídne, plamen jejích nejčernějších přání? A jakou cenu bude muset zaplatit, pokud jeho nabídku přijme?
Jaké to je šikanovat, jaké je být šikanován? Co když vám někdo dřívější zlo oplatí dobrem? Je možné odpustit tomu, kdo vám ublížil? Kastovní systém - vytvořili jej lidé nebo bohové? Co se stane, když člověk spadne z vrcholu až na dno?

Jaké to je být slavnou dětskou hvězdou? A jaké je být bývalou hvězdou a sledovat rostoucí slávu někoho, pro něhož jste kdysi byli vzorem?

Komentář: Další "jednorázovka" zejména pro fanoušky Labyrintu. Ukázka.

XVI) NOČNÍ ŠKOLA

Název: Noční škola knihy čaromějek
Originální název:
Autor: Svetlana Chmakova
Typ: komiks
Počet dílů: 1 Ukončeno: ne
Žánr: školní prostředí, fantasy
Anotace:
Alex je sice čistokrevná čaromějka, ale na chození do podobné školy se zrovna necítí. Roky se učila pěkně doma a z představy třídy plné studentů jí běhá mráz po zádech. Přesto se zdá, že nebude mít na vybranou. Vlákna osudu ji čím dál silněji táhnou k jedné ze škol. Dochází ke sbíhání mocných sil a Alex nejspíš stojí v jejich středu. Podaří se jí přežít?

Komentář: Komiks je od velice nadějné ruské spisovatelky/kreslířky. Zatím u nás vyšel jeden díl ale neví se kdy/zda-li bude další. Tento komiks se mi také velice líbil. Určitě doporučuji přečíst. Ukázka

XVII) LÍBÁNÍ ZAKÁZÁNONázev: Líbání zakázáno
Originální název: Kiss me host gumi
Autor: Nači Júki
Typ: manga
Počet dílů: 3 Ukončeno: ne
Žánr: školní prostředí, romantika, komedie
Anotace:
Patnáctiletá Mako se přestěhovala s rodinou do Tokia a nastoupila na střední školu. Ale ne ledajakou - na této škole funguje neobvyklý Klub kavalírů, mladých chlapců, kteří se věnují a dvoří děvčatům, ale nikdy jim nemohou poskytnout lásku a líbání je naprosto zakázáno. Takové věci se Mako nelíbí, nechce mít s Klubem nic společného. Ale jak už to bývá… odříkaného největší krajíc.
Komentář: Mojí recenzi na první díl můžete najít ZDE. A na ukázku se můžete podívat ZDE.

Také zde můžu zmínit komiksy od Petra Kopla, což mangy samozřejmě nejsou. Ale patří mezi ně:
Tajemný hrad v Karpatech, Sherlock Holmes - Skandál v Čechách, Sherlock Holmes - Poslední případ a Wetemaa.
Pro více informacích o těchto komiksech se můžete podívat na www. zonerpress.cz
Dále Petr Kopl vydal komiksy Dracula a Procitnutí - tyto však vydalo nakladatelství Fragment.

Anotace jsou vypůjčeny z již zmíněného webu www.zonerpress.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 protiva protiva | E-mail | Web | 25. května 2015 v 20:17 | Reagovat

Zero no Tsukaima znám jako anime... je to už nějakej ten rok zpátky, co jsem ho viděla, ale strašně se mi líbilo :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama