Recenze - Kendare Blake - Anna krví oděná

16. dubna 2014 v 19:16 | Deva |  Recenze

Autor: Kendare Blake
Název: Anna krví oděná
Originální název: Anna dressed in blood
Počet stran: 272
Díl: První
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2013
Žánr: horor

Hodnocení obálky: 5/5


Recenze:

Jak a proč?
Horor zapůjčený od kamarádky :)

O autorce:
Kendare Blake je původem z Jížní Korey, nyní však žije s rodiči v USA. Na svém kontě má dvoudílný horor Anna Krví oděná - Dívka z nočních můr a a zatím první díl nové série Antibohyně.

Postavy:
Anna. Ne jen tak obyčejný duch. Je silnější, než kterýkoliv duch v okolí. Co ale za tím vězí? Jakto, že má Anna takovou sílu, že dokáže tělo rozervat vejpůl?
Case. Theseus Cassio Lowood. Zkráceně prostě Case. Zdědil poselství zabíjet duchy. Zároveň pátrá po stvůře, která zabila jeho otce. Tentokrát to ale sám nezvládne.

Dějová linie:

"Není tak špatné být mrtvý..."

Case zabíjí mrtvé. Ano, mrtvé. Tedy duchy. Zdědil jak toto poselství, tak nůž athame po svém tátovi, kterého tato práce stála život. Jeho životní rutina je - přestěhovat se za duchem - získat informace - zabít ducha. Proto také nemá žádné kamarády, vše zvládá pouze se svojí matkou - (dobrou) čarodějkou. Všechny duchy, co zabíjí, většinou o tom, že jsou mrtví ani nevědí. To však není případ Anny. Když se Case a Anna poprvé potkají, z jakého důvodů ušetří jeho život, přestože zabíjí vše, co jí vnikne do domu. Case se za každou cenu snaží zjistit, kde Anna vzala svojí sílu a proč ušetřila jeho život.

Co je za Annininou sílou? Najde Case stvůru co zabila jeho otce? Co se nakonec stane s Annou?


Konečné slovo:
Konečně duchařina, které byla opravdu dobrá. Né že bych jich četla zas tolik… Ale řeknete si, duchařina, to bude nějaká kravina, to číst nebudu. Chyba, určitě po této knize sáhněte, budete mile překvapení. Nikde jsem se nezasekla, jak se mi celkem často stává a napětí by se v této knize dalo krájet. Postavy jsou skvělé popsány, do nejmenšího detailu. Žádná vám tem nebude chybět nebo přebývat. Jedna z opravdu skvělých fantasy (hororových) knih. Těším se na druhý díl, který si URČITĚ přečtu.

Trailer:


Celkové hodnocení:

Bonus: :))

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anna Elizabeth Potter Anna Elizabeth Potter | E-mail | Web | 17. prosince 2014 v 21:56 | Reagovat

To jsem jako jediná, komu se to moc nelíbilo, nebo spíš to bylo průměrné? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama