Recenze: Rainbow Rowellová - Eleanor a Park

5. června 2015 v 16:36 | Kamo |  Recenze

Název: Eleanor a Park
Originální název: Eleanor and Park
Autor(ka): Rainbow Rowell
Počet stran: 335
Nakladatelství: Yoli
Rok vydání: 2014
Žánr: dívčí román

Hodnocení obálky: 4/5



Anotace:
Romance ze školního prostředí, neobvyklá je v tom, že hlavní hrdinka není nejkrásnější holka na škole a její milý není nejúžasnější borec; ona je obyčejná, trochu při těle, on nenápadný kluk s částečně asijskými předky. Jejich zvolna se vyvíjející vztah překvapí je samotné a je líčený tak, že když se poprvé vezmou za ruku, připraví to o dech je i čtenáře.

O Autorce:
Rainbow Rowell je americká autorka která píše převážně pro mladé dospělé. Pracovala jako publicistka a pak pro reklamní agenturu. Ale vždy píše o lidech, kteří až moc mluví. O lidech, kteří se cítí, jako že něco zpackali. Nebo o lidech, kteří jsou zamilovaní. Žije v Nebrasce se svým manželem a dvěma syny.



Konečné slovo:
Takže, knížka byla ze začátku vážně super, moc se mi líbil jednoduchý styl psaní. Taky vyprávění z pohledu Eleanor a Parka bylo super, knížce to hodně prospělo. Ale děj byl takový slabý. Je mi jasné, že to má být dojemný příběh o mladém páru, který se poznává, a postupně se zamiluje. Ale chtělo by to možná trošku víc rozvést ostatní postavy v knize, hodně toho bylo nevysvětleno a ten konec mě vyloženě zklamal. Čekala jsem teda mnohem víc. A některé pasáže mi přišli vyloženě nereálné. Ale co. Jestli má někdo chuť na romantiku a nic víc nečeká, jen do toho! :)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama