Recenze: Camila Lackberg - Krotitel

21. července 2015 v 16:05 | Kamo/Deva |  Recenze

Název: Krotitel
Autor: Camilla Läckberg
Originální název: Lejontämjaren
Počet stran: 362
Nakladatelství: Motto
Rok vydání: 2015
Žánr: detektivka

Hodnocení obálky: 5/5

Anotace:
Na zasněžené silnici u lesa srazí auto polonahou, dezorientovanou dívku. Obětí nešťastné nehody je patnáctiletá Victoria, která před čtyřmi měsíci beze stopy zmizela z místní jezdecké školy. Při ohledání vychází najevo, že byla během svého uvěznění vystavena nelidskému zacházení. Patrik Hedström s kolegy z celého kraje horečně pátrají po pachateli, protože podobný osud hrozí dalším pohřešovaným dívkám. Victoria totiž nebyla unesena jako jediná, jen ji se však podařilo najít.
Erika Falcková navštěvuje ve vězení Lailu Kowalskou, která byla před třiceti lety odsouzena za vraždu násilnického manžela. Chce o ní napsat knihu, Laila však odmítá o události mluvit a Erika získává pocit, že se celá rodinná tragédie odehrála trochu jinak. Jaké hrozné tajemství Laila tak pečlivě střeží? A je možné, že tento třicet let starý případ souvisí s Victoriinou smrtí?
Hlavními hrdiny série detektivek jsou spisovatelka Erica Falcková a detektiv Patrik Hedström. Všechny díly se odehrávají v přímořském městečku, autorčině rodné Fjällbacce.
O Autorce:
Nová švédská královna kriminálních románů. Jean Edith Camilla Läckberg je oblíbenou švédskou autorkou detektivek, jednou z nejmladších a zároveň nejnověji objevených pro mezinárodní literární scénu. Začínala jako ekonomka, avšak kurz tvůrčího psaní ji navedl novým směrem. Je nejen úspěšnou spisovatelkou, ale také matkou od dětí, a to ji motivovalo k napsání originální dětské knihy o zázračném miminku Super-Charlie.
S přítelem a třemi dětmi na předměstí Stockholmu.
Konečné slovo:

Detektivky nepatří zrovna mezi můj žánr, ale všechno je jednou poprvé. Krotitel byla moje první. Ovšem nemůžu říct, že bych toho litovala. Právě naopak, byla jsem mile překvapená. Není to typická detektivka, kdy hned po pár stránkách víte, že vrahem je zahradník :) Tady netušíte jak to skončí až do poslední stránky.
V průběhu čtení sem měla pár typů, ale postupně, když se příběh rozvíjel, jsem od nich musela opustit. Kniha se čte rychle děj nikam neodbíhá, akorát Vám bude chvilku trvat než se zorientujete v postavách, protože jich je tam opravdu hodně. A jak to ve správných detektivkách bývá, je to pořádně zapletené a konec Vás jistě překvapí.
Asi mám(e) novou oblíbenou spisovatelku ;)


Tímto bysme chtěly poděkovat nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama