Recenze: Colleen Hoover - Odvrácená tvář lásky

19. května 2016 v 18:49 | Deva |  Recenze

Název: Odvrácená tvář lásky
Originální název: Ugly love
Autor(ka): Colleen Hoover
Počet stran: 283
Nakladatelství: Yoli
Rok vydání: 2016

Žánr: román

Anotace:

Když se vysokoškolačka Tate Collinsová na čas přestěhuje ke svému staršímu bratrovi a seznámí se s jeho kamarádem, pilotem Milesem Archerem, není to rozhodně láska na první pohled. Není to dokonce ani přátelství, jen vzájemná prudká a neovladatelná touha. Miles kupodivu váhá déle než Tate, ale nakonec i on potlačí svoje zábrany. Už po prvním milování je zřejmé, že fyzicky si oba dokonale vyhovují. Oboustranná domluva zní jasně: on o lásku nestojí, ona na ni nemá čas, takže zůstanou jen u sexu. Jenže Tate brzy zjišťuje, že chce se záhadným, uzavřeným a posmutnělým Milesem prožít mnohem víc. Že chce porušit obě jeho pravidla: neptat se na minulost a nepočítat s budoucností. Jenže Miles sám už si není jistý, jestli je dokáže dodržet. Protože láska je silnější než pravidla, sliby a odhodlání. I když její odvrácená tvář je tak děsivá…


O autorce:
Colleen žije v Texasu se svým manželem a třemi dětmi. Můžete od ní zná také romány Bez naděje a Ztracená naděje.


Postavy:
Tate - studentka VŠ, dělá si magisterský titul, zároveň po nocích pracuje v místní nemocnici jako zdravotní sestra. Corbinova mladší sestra. Corbin - pilot, velký brácha Tate. Miles- Corbinův kamarád, taktéž pilot. Ian - Milesův nejlepší kamarád, pro změnu pilot.

Dějová linie:

"Protože žádná láska nestojí za to, abyste viděli její odvrácenou tvář"


Tate se má na nějaký čas přestěhovat ke svému bráchovi Corbinovi. Velice originálním způsobem se seznámí s jeho kamarádem, taktéž pilotem Milesem. Pro Tate je velice záhadný, protože o sobě příliš nemluví, ale moc jí přitahuje. Později se ukáže, že ta touha je oboustranná. Dohodnou se tedy, že se navzájem "využijí" protože ani jeden z nich dlouho neměl partnera. Později Tate zjišťuje, že u ní nejde pouze o sex, že by chtěla něco více… Ale to by znamenalo porušení obou pravidel, které Miles jasně určil - neptej se na minulost a nepočítej s budoucností.

Co se stalo v minulosti Milesovi, že nedokáže Tate dát co chce? Jak dlouho to Tate vydrží? Překoná Miles svojí minulost?


Konečné slovo:

No... k této knize jsem se dostala, protože jsem byla nemocná a moc jsem toho dělat nemohla. A musím říct, že po dlouhé době mě opět nějaká kniha zaujala. Ani jsem nevnímala čas a pouze hltala stránky. Autorka píše tak jednoduše a přimo, že to prostě jinak nešlo. Děj není nijak zvlášt originální (skoro na každé stránce si to rozdávají) ale i přesto to v sobě mělo své kouzlo.

V knize se míjí dva příběhy, současnost z pohledu hlavní hrdinky a minulost z pohledu Milese, která vše postupně vysvětluje. Myslím, že autorka to udělala pěkně fikaně, minulost byla vždy obkapitolu a byla napsaná v maximálně dvou stránkách…a Vás to prostě nutí dál a dál číst, protože za každou cenu musíte vědět, co se v té minulosti vlastně stalo.

Musím říct, že jsem byla velice překvapená, když jsem se konečně dostala ke konci knihy. Myslím tedy k té části vyuzlení Milesovi minulosti. Ten současný konec byl hoooodně předvídatelný....PS: Podle všeho se připravuje film podle této knihy, takže se pouze modlíme aby to nedopadlo jako Padesát odstínů šedé...

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama