Recenze: Lahodně s Ellou každý den

23. června 2016 v 20:06 | Deva |  Recenze
Název: Lahodně s Ellou každý den
Originální název: Deliciously Ella every day
Autorka: Ella Woodward
Počet stran: 256
Nakladatelství: Omega
Rok vydání: 2016
Žánr: Životní styl, kuchařka
Odkaz na knihu: www

Anotace:
Pokračování kuchařky Lahodně s Ellou není jen tak obyčejným seznamem receptů jako mnoho jiných knih tohoto typu. Není to ani nudné povídání o nějaké další dietě. Je to velmi zajímavá kniha, díky které se naučíme těšit z přírodního jídla a zároveň dopřejeme tělu to, co nejvíce potřebuje. Autorka si je navíc vědoma složitosti a uspěchanosti dnešní doby a proto dbala na to, aby se její recepty daly připravit snadno a rychle. Je to jedinečná publikace, která člověku umožní zlepšit kvalitu života bez velké námahy.Do ruky se mi dostala tato "kuchařka", druhý díl, od známé food blogerky Elly. Ellu ani její blog jsem předtím moc neznala, ale věděla jsem, že existuje.V úvodu Ella představuje svoji knihu, mluví také o tom, proč chtěla změnit a jak moc radikálně změnila svůj jídelníček. Ella je jednou z těch co se rozhodli změnit své stravování kvůli nemoci. (Za to chválím) Hlavně tedy, pokud víte, čím se stravovala před tím nelze se divit…. Přesunula se na rostlinnou stravu, vynechala úplně ze svého jídelníčku maso, lepek, mléčné výrobky, zpracované potraviny a aditiva. Lze ledy říct, že se ze dne na den stala veganem. Což není moc dobře…Když je tělo na něco X let zvyklé a vy ho ze dne na den takhle změníte… Začátky určitě neměla lehké...

Kniha obsahuje spoustu pestrobarevných obrázků, což mě těší. Většinou mě zaujme samotný obrázek a pak se teprve dívám na ingredience. Na knize se mi líbilo, že autorka používá ingredience, které jsou většinou běžně k dostání.

Recepty jsou opravdu zdravé a inspirující…je zde ale jedno velké ALE, které mě opravdu zarazilo… Kokosový olej… Ella ho používá v první polovině knihy snad v každém druhém receptu… kokosový olej obsahuje velké množství nasycených mastných kyselin, které jsou aterogenní… Vím, že o kokosáku se vede spousta diskuzí, ale já osobně bych si ho do jídla nepřidala… To mě zarazilo u slečny, která měla problémy se srdcem…
Pro mě kokosový olej ano, ale pouze jako kosmetický přípravek….


Nejsem si jistá jak se píšou recenze na kuchařky, ale mohu Vám říct, že mezi všemi těmi lahodnými recepty, mám spoustu favoritů, které chci ještě co nejdříve vyzkoušet.
Zatím jsou mé nejoblíbenější její snídaně, ovesné kaše na sto způsobů a podobně :))


Pokud plánujete nějakou radikální změnu jídelníčku, at už pouze vynechání lepku nebo stát se vegetariánem, vřele doporučuji tuto knihu pro inspiraci, protože určitě každý si v ní najde to své :)

Také chci moc poděkovat nakladatelství Omega za poskytnutí recenzního výtisku!

Knihu zakoupíte ZDE
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama