Recenze: Charlaine Harris - Šepoty ze záhrobí

24. února 2018 v 21:36 | Deva |  Recenze

Název: Šepoty ze záhrobí (#1)
Série: Harper Connelly Mysteries
Originální název: Grave slight
Autorka: Charlaine Harris
Počet stran: 280
Nakladatelství: Baronet
Rok: 2012
Žánr: román, detektivka, nadpřirozené schopnosti


Anotace:

Harper Connelyová bývala docela obyčejná dívka. V patnácti letech však po náhlém zásahu bleskem během bouřky získala nevšední schopnost - dokáže objevovat mrtvé a určovat, jak vypadaly poslední chvíle jejich života. Její nečekaně nabytý "dar" ji zavede do malého městečka v Arkansasu, kde se v doprovodu nevlastního bratra Tollivera snaží odhalit okolnosti úmrtí jednoho místního děvčete. Přímo na místě Harper dochází k poznání, že dívčinu smrt obestírá tajemství, které se kdosi snaží uchránit za každou cenu - třeba i za cenu vraždy. Harper se ale nevzdává a je odhodlaná odpor a strach místních lidí zlomit.


O autorce:

Charlaine Harris žije v jižním Arkansasu s manželem, třemi dětmi, třemi psy a kachnou, který však nebydlí v domě. Proslavila se především díky cyklu Pravá krev (True blood). Šepoty jsou první knihou ze 4 -dílné série Harpes Connelly mysteries.

Výsledek obrázku pro charlaine harris

Dějová linie:

''Myslíš, že to ti mrtví vědí? Že je někdo našel?''

Harper se svým nevlastním bratrem (a společníkem) Tolliverem přijíždí do malého městečka Sarne. Nemají tušení kdo si jejich služby objednal jelikož samotný šerif jim dává jasně najevo, že o jejich návštevu nestojí.
Většina obyvatel Harper a jejím schopnostem nevěří a všichni obyvatelé městečka po ní hážou opovrhující pohledy. Má za úkol najít tělo mladé Teenie Hopkinsové, která byla již pár měsíců nezvěstná. Harper tělo nakonec najde, avšak následující události jí z městečka nedovolí odejít. Ačkoliv to nemá Harper v popisu práce, začne pátrat co se v Sarne děje.
Jaké tajemství skrývala Tennie a proč vlastně musela umřít? Co se skrývá za záhadnou sebevraždou jejího přítele těsně před její smrtí?

Konečné slovo:

Na knihu jsem se hrozně těšila protože se mě zaujala anotace. Začátek byl velice sympatický a rychle mě to vtáhlo do děje.
Harper popisuje jak ke své schopnosti vlastně přišla, jak to funguje, jaké má omezení a co cítí. Popisuje také své vztahy s rodinou, její dětství které však nebylo úplně ideální.

Co se týče samotného děje, v první části se seznamujeme s obyvateli městečka (Uff, někdy fakt složitá a pro mě neznámá jména), s fakty ohledně případu a nechybí ani objekt lásky. Po seznámení a nalezení těla avšak kniha začala být trochu fádní a nic se tam nedělo. Byly to kapitoly kde Harper vzpomínala na své předchozí případy, šla běhat či na jídlo se svým bratrem, na kterém mimochodem byla hrozně závislá.

Na druhou stranu musím říct, celé vyuzlení románu se skrývalo až v poslední kapitole, a toto mě víceméně motivavalo dočíst knihu do konce. Nakonec to nebyla vůbec špatná kniha, nenadchne ani neurazí. Milé čtivo na deštivé večery (haha).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama