Manga v ČR

1) Zoner press - 3.ČÁST

27. února 2014 v 16:27 | Deva
Tak a máme tu třetí a poslední část od Zoner pressu.

XI) VE SLUŽBÁCH NULY


Název: Ve službách nuly
Originální název: Zero no tsukaima
Autor: Nana Močizuki
Typ: manga
Počet dílů: 7 Ukončeno: ne
Žánr: fantasy, školní prostředí, dobrodružné, romantika
Anotace:
Když jste studentkou na kouzelnické akademii, ale přitom nezvládnete pořádně dokončit jediné kouzlo, nežije se vám zrovna nejlíp. Zvlášť pokud se vám při kouzelném rituálu místo magického tvora povede přivolat kluka z podivné dimenze jménem Japonsko. To si přece zaslouží trochu soucitu, ne? Jenže na druhou stranu… když jste obyčejným středoškolákem, který je zničehonic zavlečen do fantasy světa, kde vás kapesní verze dominy nutí prát své prádlo a chová se k vám jako k čoklovi, se soucitem vůči ní to asi nebude moc horké… Společné působení na Tristainské kouzelnické akademii tak pro hlavní hrdiny rozhodně nebude procházkou růžovým sadem. Sledujte dobrodružství ze světa čar a kouzel, která dívky naučí, že bič není nejlepším nástrojem k získání klučičího srdce, a kluky pro změnu to, že dívku s bičem není radno dráždit.
Komentář: Na ukázku z mangy se můžete podívat ZDE

1) Zoner press - 2.ČÁST

10. února 2014 v 19:04 | Deva
VI) PŘÍPADY KJÓKO KARASUMY
Název: Případy Kjóko Karasumy
Originální název: Karasuma Kjóko no džikenbo
Autor: píše: Óodži Hiroi, kreslí Júsuke Kozaki
Typ: manga
Počet dílů: u nás zatím 5, v Japonsku 10 Ukončeno: ne
Žánr: akční, fantasy, démoni, detektivní
Anotace:
Kjóko Karasuma je geniální 16letá dívka - a detektiv speciálního policejního oddělení Asakusy, dokonale ovládající bojové umění i obrovitou pistoli. Její poněkud nezvyklé případy se týkají postav známých běžnému Japonci jen z mýtů a legend.

Existence "odlišných" je v Tokiu roku 2050 nežádoucí, a proto je také v politickém zájmu ji utajit. Příběh plný akce i detektivních záhad.

1) Zoner press - 1.ČÁST

8. února 2014 v 12:29 | Deva
Zoner press
Vydává zejména knihy o grafice, programování, fotografiích, webdesignu ale i o kreslení, sem tam nějaké fantasy a hlavně, tedy pro nás, mangu. Ceny mang u Zoneru jsou velice příjemné a pohybují se mezi 130-190 kč. Cože je velice úžasné, ve srovnání například s nakladatelství Hanami se ceny pohybují mezi 220-308 kč. Mezi nejznámější patří Gravitation, Dveře chaosu, Ve služkbch nuly a spousty dalších krásných mang.

Zoner press bude na dvě části, protože má těch mang asi nejvíce.
Začneme od těch nejstarších vydaných:

I) DVEŘE CHAOSU


Název: Dveře chaosu
Originální název: Doors of chaos
Autor: Ryoko Mitsuki
Typ: manga
Počet dílů: 3 Ukončeno: ne
Žánr: fantasy, romantika, nadpřirozeno
Anotace:
Jen dvojčata Clarissa a Mizerie ovládají čtvero Dveří, které chrání svět před pádem do chaosu. Když jejich strážce Rikhter unese Clarissu, oslabí tak Dveře chaosu, skrze které do světa začnou proudit démoni a hrozí, že zničí celé království. Najde Mizeria svoji sestru včas, aby mohla dveře uzavřít a obnovit tak ve světě řád?
Ukázku můžete najít zde - 1.Díl, 2.Díl a 3.Díl
Komentář: Vlastním všechny 3 díly a musím říct, že je to opravdu moc pěkně nakreslená manga. Děj mě hned pohltil. Hodně mě mrzí, že je neukončena.

Manga v ČR - Úvod

8. února 2014 v 12:29 | Deva
Rozhodla jsem se, že sepíšu všechny nakladatelství, které vydávají mangu a samozřejmě které všechny mangy máme už dostupné v ČR. Jak jistě víte, ČR není "mangovým impériem" ale myslím, že si zatím vedeme dobře. Vydáváním nejznámějších mang jako je Naruto a Bleach, ale spoustu dalších, tomu jen nasvědčuje. Pojďme se podívat jaké mangy si můžeme pořídit v češtině.
Tento článek bude na několik částí, protože těch mang je fakt hodně.

Podle nakladatelství:
  1. Zoner press
  2. Tallpress
  3. Crew
  4. Hanami
  5. Egmont, Cooboo, BB/art, Ostatní
 
 

Reklama